בלוג

שתי רופאות שיניים משוויץ פיתחו נוסחה מהפכנית להלבנה ואנטי אייג'ינג – לשיניים

האלי וגולנר אביוארדי, רופאות שיניים במקצוען שהן גם אחיות, הפכו לאימפריה לאחר שפתחו בציריך מרפאת שיניים הוליסטית, המשלבת חדשנות טכנולוגית עם היעילות של רפואה טבעית. קו המוצרים שהן פיתחו, המבוסס על פורמולה ייחודית עליה רשמו פטנט, כבר הפך ללהיט בעולם – ונחת גם בישראל. "זו הפורמולה הראשונה בעולם שמחזירה את הלובן הטבעי לשיניים"

לחידוש המשמעותי ביותר בתחום ההיגיינה של הפה ב-60 השנים האחרונות – מאז הומצא הפלואוריד – אחראיות שתי רופאות שיניים משוויץ (שהן במקרה גם אחיות), ד"ר האלי אביוארדי וד"ר גולנר אביוארדי.

השתיים פתחו יחד מרפאת שיניים הוליסטית בציריך, שעושה שימוש בטכנולוגיה חדשנית בשילוב היעילות של הטבע, והפכו לאימפריה. מאז, הן כבר הספיקו לפתוח בית ספר לרפואת שיניים ולהשיק קו מוצרים חדשניים המבוססים על נוסחה פורצת דרך ועטורת פרסים.

אחד ההישגיים העיקריים של החברה שהקימו, vVardis, הוא פיתוח הפורמולה ראשונה בעולם המגנה מפני חורים ראשוניים בשיניים (Initial Cavities) ומאפשרת לרפא תסמינים ראשוניים של עששת ללא שימוש במקדחה – פורמולה WX, הרשומה כפטנט עולמי, ועושה "אנטי אייג'ינג לשיניים". עקב יעילותה הרבה, הפורמולה מהווה רכיב מרכזי בכל המוצרים של החברה – ובהם משחת שיניים ומי פה בשני טעמים, ג'ל הבהרה, מברשת שיניים שזכתה בפרס עיצוב עולמי, תרסיס פה ועוד.

"רוב המוצרים המלבינים מזיקים לשיניים"

"משחות שיניים שמיועדות להלבנה מכילות חומרים שמפרקים את אמייל השן, במקום לבנות אותו", מספרת ד"ר האלי אביוארדי. "הן משתמשות בחומר שנקרא הידרוג'ינפרוקסייד (מימן על-חמצני), שמייצר חורים בשיניים כדי לחדור אליהן ולהלבין אותן, וכך גורם לנזק. במקום לשפר את מצב השיניים, הוא בעצם הופך אותן לרגישות יותר".

על הצורך בפתרון שלא יסב נזק לשיניים, למדו האחיות אביוארדי מהמטופלים שלהן. "רוב המטופלים שלנו שהשתמשו במשחות שיניים או מוצרים מלבינים אחרים התלוננו על רגישות יתר בשיניים, על כתמים שנוצרו לאחר ההלבנה או פצעים בחניכיים. שימוש יתר אפילו יכול להוביל לקילוף של משטח האמייל. כלומר, לאחר זמן מה הם קיבלו שיניים דהויות יותר במקום לקבל שיניים לבנות יותר".

הפורמולה שמחדשת את השן

"עם הזמן, הבנו שהמטופלים מגיעים למרפאה רק פעם או פעמיים בשנה, כך שרוב תחזוקת השיניים נעשית בבית", מסבירות האחיות אביוארדי. "זה הביא אותנו לחפש פתרון ביתי ונוח שיאפשר למטופלים לשמור על השיניים באופן יומיומי ולתקן את הנזק שנעשה להם.

"הפורמולה שלנו פועלת הפוך מרוב המוצרים המלבינים. היא מגינה מפני חורים ראשוניים בשיניים, כשהיא גורמת לשן לייצר את המינרלים והחומרים שדרושים לה כדי להתחדש. ממש כפי שקולגן מחדש את העור, כך פורמולת WX מחדשת את השיניים. היא יכולה לתקן נזקים שנגרמו למשל מעישון, קפה, יין ומזון בעל חומציות גבוהה; מפחיתה את רגישות השיניים; ובזכות תהליך האנטי-אייג'ינג, מלבינה את השיניים ב-8-4 גוונים".

נסו את הפורמולה החדשנית לבריאות השן של vVardis>>

"תחזוקת שיניים לקויה מובילה לבעיות בריאות"

התפיסה ההוליסטית של רפואת השיניים, בה מחזיקות האחיות, נולדה בעת לימודיהן. "בשוויץ, לפני שלומדים רפואת שיניים, יש שנתיים של לימודי רפואה כלליים", מסבירה גולנר. "כשלמדנו על כל מערכות הגוף, הבנו שתחזוקת שיניים לקויה יכולה להוביל לבעיות כמו מחלות לב ואפילו הפלות. כשהפה בריא, הגוף כולו מגיב לכך".

האלי מוסיפה כי "שתינו החלטנו לחקור על יכולות הרפואה של צמחים בעולם העתיק ובעולם המודרני. אנחנו מאמינות במדע וטכנולוגיה, אך גם ביעילות של רפואה טבעית. לכן שילבנו את הטוב שבכל העולמות במוצרים שלנו".

טבעוניים, כשרים, עם אישור FDA

באופן הולם, מקור ההשראה של ויווארדיס הוא הרי האלפים בשוויץ – מהם הגיעו גם רבים ממרכיבי המוצרים שלה, כולם טבעוניים וללא ניסויים על בעלי חיים. האחיות אביוארדי מקפידות על רכיבים איכותיים, ללא פלסטיק, תוך שימוש בחומרים ממוחזרים ככל הניתן ובלי פרבנים או מי חמצן. המוצרים הם בעלי תעודת כשרות, וקיבלו אישורים ממשרד הבריאות, ה-FDA וה-CE. גם האסתטיקה מוקפדת במיוחד, כשקו המוצרים עוצב בידי אחד המעצבים של חברת נייקי העולמית.

"המטרה של vVardis היא להטמיע שגרת בריאות טובה יותר בהרגלים היומיומיים שלנו באמצעות מוצרים המיועדים לשימוש ביתי. כך נשיג חיוך בוהק לאורך זמן וחיים נטולי מקדחות לדורות הבאים", מסכמות האחיות אביוארדי.

"זו ההבהרה הבריאה הראשונה בעולם, כך שבתכשיר אחד, גם שומרים על השיניים, וגם מבהירים אותן – יכולת שהוכחה ביותר מ-200 מחקרים קליניים. ניתן להשתמש בפורמולה גם על כתרים קרמיים ומילויים, כדי לשמר את התוצאות לאחר תהליך הלבנה, ובאופן כללי – לכל מי שרוצה לשמור על פה בריא יותר".

Back to list